FAQ - platforma wysyłkowa OPTICHOICE - typowe pytania i odpowiedzi

Optichoice.pl to:

 • integrator usług kurierskich, bo integruje w jednej aplikacji najbardziej wiarygodnych i renomowanych kurierów oraz brokerów kurierskich z polski i zagranicy;
 • aplikacja do wysyłek kurierskich, bo umożliwia zamówienie kuriera i nadanie paczki, korespondencji biznesowej oraz palety;
 • porównywarka usług kurierskich, bo umożliwia porównanie cen w czasie rzeczywistym pomiędzy różnymi kurierami i brokerami kurierskimi;
 • platforma do automatyzacji dostaw, bo umożliwia digitalizację kluczowych procesów, takich jak generowanie listu przewozowego, śledzenie i zwroty;
 • optymalizator usług kurierskich, bo optymalizuje koszty wysyłek poprzez ich alokację do kurierów z najbardziej korzystną cenowo ofertą.

Aplikacja OPTICHOICE jest przeznaczona dla tych firm, które chcą zoptymalizować swoje wysyłki nie tylko pod kątem cen, ale i szybkości nadań. Rozwiązanie to umożliwia automatyczną alokację wysyłek do kuriera z najniższą ceną dostawy, którego aplikacja rekomenduje spośród wszystkich kurierów, z którymi współpracuje użytkownik. Alokacja jest błyskawiczna, bo odbywa się z poziomu jednej platformy OptiChoice.pl, bez konieczności przełączania sią użytkownika, pomiędzy platformami kurierów, z którymi ma on podpisane umowy na dostawy.

Optichoice.pl umożliwia wysyłkę różnych rodzajów przesyłek, zgodnie z ofertą zintegrowanych z nią firm kurierskich. Z poziomu aplikacji OptiChoice.pl można nadać paczki standardowe, paczki ponadgabarytowe, np. dłużyce, paczki za pobraniem, paczki zagraniczne, listy, a także przesyłki paletowe.

Dzięki platformie wysyłek kurierskich OptiChoice.pl można wysłać paczkę o dowolnym wymiarze, jeżeli taki rozmiar przewidziany jest w ofercie firmy kurierskiej. OptiChoice.pl automatycznie przeszukuje bazę zintegrowanych z nią kurierów i proponuje użytkownikowi tylko te firmy, które są w stanie zrealizować to konkretne zlecenie począwszy od tych, które zrealizują je za najniższą cenę. 

Integrator firm kurierskich OOPTICHOICE umożliwia integrację z

 1. największymi firmami kurierskimi w Polsce, m.in.:
  • InPost
  • DHL Parcel Polska
  • DHL Express
  • DPD Polska
  • FedEx
  • Pocztex
  • GLS Poland
  • UPS Polska
  • TNT Express
 2. największymi brokerami kurierskimi, takimi jak, np.:
   • furgonetka.pl
   • sendit.pl
   • apaczka.pl
   • kurierzy.pl
   • kurierem.pl
   • wysylajtaniej.pl
   • przesylarka.pl
   • epaka.pl.

Współpracujesz z firmą kurierską, której nie ma na liście?
Skontaktuj się z nami a my dodamy jej usługi do optymalizatora usług kurierskich OptiChoice.pl.

Tak, platforma wysyłkowa OptiSChoice.pl umożliwia integrację z partnerami kurierskimi z innych krajów. Na stronie OptiChoice.pl znajdziesz pełną listę partnerów kurierskich, z którymi jest możliwa integracja.

Współpracujesz z firmą kurierską, której nie ma na liście?
Skontaktuj się z nami a my dodamy jej usługi do optymalizatora usług kurierskich OptiChoice.pl.

Platforma do automatyzacji wysyłek kurierskich OptiChoice.pl posiada WebAPI, które umożliwia integrację z:

oprogramowaniem sklepu internetowego takim jak, np.: Magento, Shoper, Shopify, PrestaShop, Shoplo, Shopware, OpenCart, WooCommerce systemami ERP i CRM takimi jak, np.: SAP, IFS, Microsoft Dynamics,  Oracl,  Subiekt, Comarch, Sage, Symfonia, Insert, 1C, systemami magazynowymi WMS.

Tak. Dzięki WebAPI, platforma OptiChoice.pl umożliwia automatyczne przekazywanie zamówień i danych dotyczących dostaw bezpośrednio do systemu informatycznego ERP wspierającego kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem.

Tak. OptiChoice.pl umożliwia integrację z systemem magazynowym WMS poprzez WebAPI. Dzięki temu użytkownicy platformy mogą zautomatyzować proces wysyłki, np. przez automatyczny wydruk etykiety wysyłkowej.

Integrator usług kurierskich OPTICHOICE udostępnia WebAPI w formie REST. Link do dokumentacji technicznej i przykładów użycia OptiChoice.pl znajdziesz tutaj:

https://test.optisender.pl/swagger/index.html?urls.primaryName=optix-v1/#/Shipment

Podłączenie do OPTICHOICE większości globalnych kurierów, z którymi współpracuje użytkownik, jest bezpłatne.

Dostarczamy bezpłatne, indywidualne wsparcie techniczne dla wszystkich naszych klientów, w ramach którego stale monitorujemy działanie platformy Optichoice.pl i służymy pomocą w razie ewentualnych problemów związanych z zarządzanymi kurierami.

Co miesiąc pobieramy jedynie mikropłatności za wszystkie zrealizowane wysyłki, które zostały nadane z poziomu platformy wysyłkowej OptiChoice.pl. Poziom tych mikropłatności zmniejsza się, wraz z istotnym wzrostem skali realizowanych wysyłek. Innymi słowy, im więcej wysyłasz, tym mniej płacisz za wysyłkę w platformie multikurierskiej OptiChoice.pl.

Z firmami kurierskimi rozliczasz się na dotychczasowych zasadach.  Od nas co miesiąc otrzymujesz fakturę za korzystanie z optymalizatora wysyłek kurierskich – OptiChoice.pl i uiszczasz jedynie mikropłatności, za każdy wydrukowany na platformie list przewozowy.

Tak, z platformą wysyłkową OPTICHOICE można wysyłać paczki zarówno krajowe, jak i  za granicę.

Tak, na platformie wysyłkowej OPTICHOICE można zintegrować wiele sklepów internetowych. W ten sposób można zarządzać wysyłkami z różnych źródeł w jednym miejscu.

Tak, integrator usług kurierskich OPTICHOICE umożliwia wygodne i szybkie drukowanie etykiet i dokumentów dostawy. Wszystkie niezbędne informacje do wysyłki paczek są generowane automatycznie przez platformę, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i minimalizację błędów, które występują przy przy ręcznym wypełnianiu dokumentów.

Na platformie wysyłkowej OPTICHOICE można wygenerować etykietę wysyłkową / list przewozowy dowolnej firmy kurierskiej, która jest z nią zintegrowana.

Tak. Optymalizator usług kurierskich OPTICHOICE umożliwia monitorowanie statusu doręczeń przesyłek (tracking) w czasie rzeczywistym.

Tak. Aplikacja OPTICHOICE oferuje rozwiązania dla e-commerce dropshippingu. Dzięki integracji z platformami, takimi jak: Shopify czy Shoplo, można skonfigurować automatyczną wysyłkę zamówień bezpośrednio do klientów, bez potrzeby magazynowania produktów.

Tak. Optymalizator usług kurierskich OPTICHOICE oferuje automatyzację procesów wysyłkowych, które automatycznie dobierają najtańszego kuriera dla danego rodzaju przesyłki, lub najbardziej skutecznego ze względu czas dostawy na danym obszarze geograficznym.

Aplikacja OPTICHOICE umożliwia śledzenie statusu przesyłki oraz terminowości jej dostarczenia, które mogą stanowić podstawę do złożenia reklamacji u kuriera.

Tak. Platforma wysyłkowa OPTICHOICE umożliwia drukowanie etykiet zwrotnych.

Pytania?

Odezwij się do nas!
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego produktu i cen.